Більше зекономлять чи зруйнують?

Так селяни реагують на чергові новації в «Укрпошті». А що думають  її місцеві керівники?

Із села Скибин Оратівської територіальної громади до корпункту «Вінниччини» зателефонувала Тетяна Ільніцька:

-Своїми пертурбаціями «Укрпошта» може добити остаточно наші села. І моє рідне – потерпить серед перших. Судіть самі: сусідню Яблуновицю і його обслуговує листоноша Тетяна Сологуб. Люди задоволені її роботою. І кореспонденцію рознесе, і з платежами допоможе, і товари першої необхідності на замовлення доставить… Коли ж у селі, більшість у якому складають пенсіонери, раптом дізналися, що нашу Тетяну Іванівну серед багатьох інших скорочують, то дуже засмутились. Бо хіба зможуть чужі люди на такому ж рівні працювати? Та в них навіть не буде такої можливості.

І ось розмовляю з Тетяною Сологуб.

-Чи запропонували мені роботу? – скромно перепитує. – Так, в Іллінцях. Але як я туди вранці на 8.00 доберуся? Тому найбільше шансів на безробіття. В окремих селах витрати на листонош готові взяти на себе місцеві фермери, але є чимало проблем з оформленням, як усе це узаконити.

Надалі, як і в низці інших сіл, в яблуновицькому старостаті у визначений день тижня працюватиме пересувне відділення. Раніше воно пошту доставляло лише сільській листоноші. Тепер обсяг роботи куди більший.

Занепокоєна й Оксана Миронюк, яка очолює тутешній старостинський округ:

-Ми ще не знаємо, приїжджатимуть поштовики лише в Яблуновицю чи і в Скибин. Бо обійти людині за кілька годин малознайомі розтягнуті два села буде непросто. Ми звертались до фермерів з проханням допомогти у фінансуванні роботи свого листоноші, але законодавство в цих питаннях дуже строге. Той, хто відгукнеться на прохання заради своїх орендодавців, може потрапити у дуже складну ситуацію…

І тут до корпункту зателефонували з Мельниківець колишнього Немирівського району. Жінка старшого віку Емма Інокентіївна Гріщенко буквально розплакалась у слухавку:

-Ще мої батьки з довоєнних років постійно передплачували «Вінницьку правду», і я безперервно передплачувала вашу «Вінниччину». А тепер уявити не можу, як бути без неї. Бо хто принесе? Сільську листоношу скорочують, а село разом з Ометинцями і Червоним чомусь «перекинули» до Іллінець. Але хто ту пошту доставить звідтіля, якщо від Красненького до Ометинець пів десятка кілометрів бездоріжжя? Хто його здолає в непогоду? А хто в селі допоможе літнім людям?

Все це людина говорила крізь сльози, благаючи висвітлити проблему на сторінках і добиватися її розв’язання. З цим питанням і звернувся до начальника Іллінецького відділення поштового зв’язку Ганни Стасишин. Ось її відповідь:

-Найбільшою проблемою є та, що втрачає роботу частина наших сумлінних працівників. Усе решта можна врегулювати. За попередніми даними, працюватимемо так. У визначений день приїжджають у село начальник відділення і листоноша. Поки перша роздає пенсії і приймає платежі, друга доставляє кореспонденцію і теж приймає платежі та розносить пенсії. Водій тим часом допомагає їм за потреби. З досвіду тих регіонів, де це вже запроваджено, відомо, що складним був лише початковий період. А потім людям нововведення сподобалось навіть більше. Що ж стосується Мельниківець і сусідніх з ними сіл, то проблема вивчається глибше. Можливі і наявність заради них всюдихода, і збереження посад листонош… У будь-якому разі передплачуйте газети і пишіть листи – гіршою їх доставка не буде.

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені