Розвідник «Єжик»

– Всі ці роки до початку повномасштабного вторгнення я, незважаючи, що за фахом звичайний інженер-програміст та QA-спеціаліст, а за освітою радіофізик, намагався підтримувати свої військові навички «на рівні», – каже «Єжик», військовослужбовець окремого підрозділу Сил територіальної оборони Вінниччини. – Займався стрілецькою підготовкою (як індивідуально, так і в складі групи), брав участь у стрілецьких змаганнях, деякий час перебував у складі «Українського легіону», вчив снайперську справу.

Завершивши поточні справи, зранку 25-го лютого «Єжик» вже стояв біля Центру комплектування та соціальної підтримки з  найнеобхіднішим своїм спорядженням та власною зброєю. Далі все, що відбувалося, було більше схожим на «Пригоди бравого вояка Швейка». Чимало довелося пережити випробувань…

Через деякий час, оцінивши навички «Єжика», його стали залучати в ролі інструктора стрілецької підготовки, а ще трохи згодом запропонували перевестися в групу розвідки. І цю пропозицію він із задоволенням прийняв – адже саме на тому місці бачив себе.

Для розвідки всі напрямки важливі: збір інформації (спостереження, взаємодія, радіорозвідка), коригування нашого вогню та пошук вогневих засобів ворога за допомогою квадрокоптера, встановлення та налаштування системи відеоспостереження задля можливості цілодобово вести нагляд за окремою ділянкою фронту, здійснення піших виходів для розвідки на місцевості. Все  залежно від поточних завдань. Сучасна війна передбачає наявність в розвідці фахівців широкого профілю.

– З того, що було найскладніше – дуже важко налагодити швидку взаємодію з артилерією дружніх підрозділів, – каже «Єжик». – Бувало по-різному, але приємно, коли тебе почули своєчасно та спрацювали «на відмінно» точно по тих координатах, що ти надав. Або коли перехопив повідомлення, що ворожий літак буде заходити в наш район, та встиг попередити своїх.

Після перемоги України військовослужбовець планує повернутись до того, чим займався раніше: програмування. Буде підтримувати родини побратимів, які не повернулися. Передавати досвід, отриманий на війні, іншим тероборонівцям.

120 бригада територіальної оборони ЗСУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені