Всеукраїнський молодіжний пленер в Іллінцях

V Всеукраїнський молодіжний пленер гончарів та живописців мистецьких вузів, фахових коледжів, ліцеїв України імені Олександра Ганжі (всесвітньо відомого новатора у гончарстві із села Жорнище Іллінецької територіальної громади) проходив онлайн. Але важливо те, що його, незважаючи на російсько-фашистську навалу в Україну, все-таки провели! З цього приводу членкиня журі, харківська професорка Вікторія Бондаренко, яка із зрозумілих причин нині перебуває у столиці, написала директору Центру культури, мистецтв та естетичного виховання Іллінецької міської ради Миколі Романову: «Дуже радію з приводу того, що в наш тяжкий час вашій команді вдалося провести пленер, присвячений вашому земляку, відомому митцю О.Ганжі. Це так важливо для збереження народних традицій та розвитку сучасного мистецтва. Це є ваше бажання надати творчій молоді впевненості в її майбутньому».

Очолюване відомим вінницьким мистецтвознавцем Володимиром Тітаренком журі присудило гран-прі серед юних гончарів Валентині Шашко з Опішнянського державного художнього ліцею імені Василя Кричевського (Полтавська область), а серед живописців – Тетяні Чумак з Вінницького вищого художньо-професійного училища №5. Перші місця серед гончарів в Анатолія Різника (Опішня), Костянтина Сенюка з Косівського фахового коледжу прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв імені В.Касіяна, Ігоря Лізунова та Аліни Окари з Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М. Бойчука. Серед наших земляків-живописців з Вінницького ВХПУ №5 гарні результати мають і Софія Частоколяна (перше місце) та Інеса Покиньчереда (друге місце). Всього серед переможців та призерів відзначили понад 30 учасників.

Результати пленеру в Іллінцях ще раз переконали, що не статус представленого навчального закладу має вирішальне значення, а здібності окремо взятих дітей. Адже серед учасників пленеру були і цікаві представники Харківської державної академії дизайну та мистецтв і Київського державного університету імені Б. Грінченка, але вони обмежились другими-третіми місцями. Втім задоволені всі, бо такі заходи нині рідкість.

Микола КАВУН        

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені