Пункт обігріву на всі випадки життя

Досвід вінницького ОСББ «Юмір» переконує, до облаштування пункту обігріву треба підходити вкрай відповідально. Щоб за будь-яких надзвичайних ситуацій, викликаних війною, мешканці будинку змогли в цьому пункті знайти захист.

Генератор стане в нагоді, коли вимкнуть електрику. Колодязь у дворі – коли у кранах перестане текти вода. Буржуйка, плита з балонами, мангал і навіть туристична тринога з казаном – коли зникне газ у квартирах. Завдяки такому набору 7 сімей можуть одночасно готувати гарячі страви. Як бачимо, на кожний виклик тут вже є практична відповідь.

В ОСББ «Юмір» все це вже придбали і встановили. А ще запаслися медикаментами, технічною і питною водою. І звичайно, дровами. Все, як має бути у дбайливих господарів. Готуватися розпочали ще з літа. Цокольне приміщення, яке з перших днів війни стало укриттям, поступово почали перетворювати на пункт обігріву.

Перемога ОСББ у конкурсі «Укриття для життя», організованому благодійним фондом «Подільська громада», дала можливість отримати 10 тис. грн. Доклали своїх 5,6 тис. грн і придбати каналізаційний насос для підвального туалету та 6 вогнегасників. Ці вогнегасники вкрай потрібні в такому великому пункті обігріву.

А ще в рамках конкурсу «Укриття для життя» отримали від компанії «Еверест» безкоштовний інтернет для цокольного приміщення на період війни.

Ті з мешканців, які під час тривог постійно ховаються в цьому підвалі, мають можливість знайомитися з останніми подіями в Україні й світі.

Подумали в ОСББ і про своїх дітей. Зробили для них кімнату для ігор та малювання. Ще з початку війни мешканці принесли сюди столи, стільці, матраци, ящики. Все, що необхідно для тривалого перебування.

На повне облаштування пункту обігріву витратили 87 тисяч грн. На що ж пішли ці кошти? Генератор – 46 тис. грн, піч-буржуйка з конфоркою – 5,5 тис.грн, 3 куб.м. дров – 9 тис. грн, все для теплоізоляції димоходу – 3,4 тис.грн, димохід був свій, газовий балон і плита на дві конфорки – 5,7 тис.грн, розпалювач для дров, газ в балонах, гасові лампи, гас, сухий спирт, сірники, туалетний папір, 7 упаковок питної води – 3 тис. грн, бензопила для дров – 5,7 тис. грн.

Голова правління ОСББ «Юмір» Олег Побірський каже, що без підтримки сусідів нічого б не вдалося зробити. Вдячний їм за згуртованість і підтримку. Тепер мешканці цього будинку вневнені, що, маючи такий пункт обігріву, вони зможуть легше пройти випробування нинішньої зими.

Володимир ГУЦУЛ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені