Обласна рада ухвалила звернення щодо заборони діяльності УПЦ (МП)

На черговій сесії депутати облради ухвалили звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо заборони діяльності Української православної церкви в єдності з московським патріархатом, тобто релігійних організацій, які діють на території України, але їхній центр перебуває в країні-агресорі. Депутати пропонують центральній владі ухвалити відповідний закон «для уникнення реальних та потенційних ризиків загрози національній безпеці України».

Звернення було підготовлене постійною комісією обласної ради з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту.

«На сьогодні в Україні діє Українська православна церква в єдності з московським патріархатом та інші релігійні організації з центром в країні-агресорі, які ідеологічно обгрунтовують і підримують війну та виправдовують всі військові злочини, що скоює росія на території України. Значна кількість духовенства виявляють антиукраїнську та антидержавну позицію, про що свідчать результати проведених санкціонованих обшуків СБУ за місцем проживання митрополита однієї з єпархій УПЦ МП на території Вінниччини. Вказана особа розміщувала публікації на власному інтернет-ресурсі проросійського змісту, а також заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Ці та інші факти є свідченням, що діяльність УПЦ МП підриває територіальну цілісність, соборність та державність України», – зазначено у зверненні.

У ньму також підкреслюється, що це звернення обласна рада ухвалює, «усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями». А також «враховуючи антиукраїнську та антидержавну позицію релігійних організацій Української православної церкви в єдності з московським патріархатом та інших релігійних організацій з центром в країні-агресорі з метою захисту суверенітету, національної безпеки і територіальної цілісності, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі».

Як повідомив сайт обласної ради, депутати підтримали звернення переважною більшістю голосів. Електронна система зафіксувала такі результати голосування: «за» 58, «утримався» 1, «не голосував» 1. Проте депутат Олександр Підгорняк у залі заявив, що у нього не спрацювала картка, але він підтримує звернення.

До речі, зараз у Верховній Раді зареєстровано кілька законопроєктів щодо діяльності УПЦ московського патріархату.

Нагадаємо, що травневий Собор УПЦ (МП) у своїх рішеннях зазначив, зокрема, що «засуджує війну як порушення Божої заповіді «Не вбивай!», але не уточнив, хто цю війну розв’язав; висловив «незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні», але не засудив Кирила як одного з натхенників війни і не відмежувався від нього; ухвалив «доповнення і зміни до Статуту…, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви», хоча в церковному праві нема таких завуальованих термінів, а є чіткі поняття автономії чи автокефалії, про які в рішенні Собору не йдеться…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені