«Швидку» закрили, щоб знову… відкрити

Життя громад

У Копайгороді перестав функціонувати постійний пункт екстреної медичної допомоги

Ці дві події майже збіглися в часі. 67-у в області поліцейську станцію відкрили в Копайгороді 24 жовтня,  а пункт екстреної медичної допомоги закрили тут рівно через тиждень. Об’єкт правопорядку благословляли в життя урочисто за присутності високого обласного керівництва, а колодку на вхідних дверях «швидкої» чіпляли тихенько, без широкого розголосу населенню. Та шила в мішку на втаїш – уже наступного дня в соцмережі з’явилися  відгуки-коментарі.

Один із дописів представимо нашим читачам мовою оригіналу з деякою правкою і скороченням: «На календарі 2022 рік, надворі 21 століття, в Україні іде жорстока клята війна.

 В Копайгородській ОТГ, яка утворена в 2020 році, закривається швидка медична допомога, натомість відкривається відділок поліції, можливо, це не є аргумент, де швидка за місяць відпрацювала лише 7 викликів, але це не є приводом її закриття. 

  Рівно два роки плідної праці дають свої плоди,  школа і садочок закриті тому, що немає укриття, швидка закривається тому, що немає викликів і фінансування, пожарна не відкривається тому, що дороге утримання, що буде наступним,  неважко догадатися, в якому напрямку розвивається наша ОТГ. Шановні депутати! Де ви живете, якщо за це голосували? Це просто крик душі людей, це незрозумілий хід вашої зацікавленості… Ми утворилися для того, щоб відбудовувати, будувати, відкривати, працювати, натомість отримуємо повне закриття всього, що дає нам життя…».

Невдоволення людей можна зрозуміти.  «Швидка» для них – це психологічна гарантія спокою і надія на порятунок у хвилину біди. У Копайгороді «швидка» протрималася до наших днів ще з сімдесятих років минулого століття. Тисячі викликів, сотні врятованих життів. Дотепер вона була останнім бастіоном колишньої медичної системи, що залишилася від дільничної лікарні, у якій працювали грамотні фахівці своєї справи. Тут робили операції, лікували дітей і дорослих, але так звані «сучасні реформи» все знівелювали – ніби й не було  позитиву в недалекому нашому минулому. Зараз на сторожі здоров’я громади стоять досвідчені лікарі –  Вадим і Олена Попови з колективом працівників амбулаторії загальної практики сімейної медицини.     

Був час, коли соціальне напруження вихлюпнулося через вінця і жителі селища й довколишніх сіл піднялися на бунт, але з того нічого не вийшло – погризлися з районним начальством,  пересварилися поміж собою, а в кінці ще й судилися за правду, за образи одне одного. Ніколи не буде так, як ти хочеш. Все буде так, як скажуть чиновники від влади – їм вигідніше все краяти-кромшити, а не піднімати економіку. У Копайгороді дожилися до того, що не залишилося жодного діючого промислового підприємства, а було ж їх тут чимало – і ПМК, і автоколона, і хлібозавод, і міжгосподарська будівельна дільниця, і автозаправка, а в сусідніх Шипинках – потужне плодово-ягідне господарство.

А тепер повернімося до сьогодення. За словами голови Копайгородської селищної ради Людмили Кушнір, вона принципово не читає дописів у соцмережі, бо «люди пишуть на емоціях, не володіючи ситуацією. А ми з моменту закриття пункту екстреної медичної допомоги добиваємося його відкриття знову. Серйозну підтримку і допомогу нам надає депутат обласної ради Олександр Миколайович Хом’як. Уже другого листопада у нас відбулася 24 позачергова сесія 8 скликання, на якій у терміновому порядку розглянули питання «Про надання згоди на прийняття майна до комунальної власності Копайгородської селищної територіальної громади».

Мова йшла про передачу в підпорядкування новоствореного Центру первинної медико-санітарної допомоги Копайгородської селищної ради санітарного транспорту класу А (Пежо), що перебуває на балансі КНП «Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Вінницької обласної ради».

У даному випадку спецавтомобіль на першому плані, і він відіграє найважливішу роль у відновленні пункту «ШД». Все решта – за діями  Людмили Кушнір, яка заручилася підтримкою місцевих депутатів і впевнена, що селищна рада зможе взяти на свій бюджет утримання  фельдшера, водія, придбання медикаментів і пального. Добре, що у нас є місцеві високопрофесійні кадри – фельдшери Валентина Гнатишко і Віктор Райчук та водії Михайло Кобилянський і Юрій Дудник.

  • На відновлення роботи «швидкої» з грудня у нас немає на це коштів, сподіваюся, що вони з’являться наступного року, – додає Людмила Василівна. – За попередніми підрахунками на це треба як мінімум пів мільйона гривень. Будемо якось ділити «бюджетний пиріг» – десь на чомусь економити, якесь фінансування урізати, а «швидка» мусить бути на сторожі здоров’я понад восьми з половиною тисяч жителів двадцяти населених пунктів, які входять до нашої громади. А щодо відкриття станції поліції, то ми в жодному разі не ставимо знак рівності між нею і пунктом «екстреної медичної допомоги» – обидва об’єкти мають право на життя і не будуть надалі існувати на шкоду один одному.

А ось новина від Олександра Хом’яка, яка з’явилася у Фейсбуці 25 листопада: «Відсутність власної карети швидкої допомоги було гострою проблемою для Копайгородської громади. По допомогу звернулися до голови обласної ради В’ячеслава Соколового. Шляхи розв’язання проблеми було оперативно знайдено, і депутатський корпус підтримав ініціативу. Сесія обласної ради ухвалила рішення: передати Копайгорородській громаді автомобіль швидкої допомоги Peugeot Boxer!

Життя і здоров’я кожного жителя Вінниччини – важливі!»

Віктор ЗЕЛЕНЮК

Копайгородська громада 

Фото автора           

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені