Навчались перемагати

Більш ніж півсотні офіцерів завершили навчання в пілотному проєкті Сил територіальної оборони ЗСУ «Вишкіл капітанів». Серед них були і представники Сил територіальної оборони Вінниччини. Півтора місяця командири рот, взводів і офіцери штабів батальйонів з усіх регіонів країни вивчали процедури ухвалення військових рішень, ділилися бойовим досвідом і поліпшували свої лідерські навички.

Курс відбувся за підтримки благодійних фондів «Повернись живим», «Spirit of America Worldwide» («Дух Америки») та уряду Великої Британії, який допоміг з підготовкою інструкторів.

«Вишкіл капітанів» — це унікальний навчальний курс для офіцерів у Силах територіальної оборони Збройних сил України. Курс розроблений на основі стандартів планування виконання бойових завдань в країнах НАТО з урахуванням новітнього досвіду ведення бойових дій в російсько-українській війні.

Інструктори «Вишколу капітанів» мають бойовий досвід та пройшли підготовку у Великій Британії.

– За багато місяців великої війни ми пересвідчилися, що бойовий дух наших бійців найбільшою мірою залежить від спроможності командирів. Так само від мудрості командира часто залежить життя бійців. Підготовка військових лідерів і розвиток нової культури військового лідерства допоможе зробити нас сильними та спроможними. Якісне і спроможне військове лідерство – це наша потужна зброя, яка здатна стримувати та відлякувати нашого ворога. Перемагає не зброя, не техніка. Перемагають люди, – наголосив під час урочистого випуску першої групи слухачів Командувач Сил територіальної оборони ЗСУ генерал-майор Ігор Танцюра.

Упродовж курсу проводилось наскрізне оцінювання як слухачів, так і інструкторів. Найкращий інструктор курсу отримав перехідну нагороду — шаблю командира.

Планується, що впродовж 2023 року «Вишкіл капітанів» пройдуть близько 600 офіцерів Сил територіальної оборони ЗСУ – командирів рот та офіцерів штабів. Навчальний курс складається з блоків, присвячених історії боротьби за незалежність України, теорії військової справи, лідерству, керуванню підрозділом та процедурам планування бойових операцій: планування наступального бою, оборонного бою та планування дій роти Сил ТрО під час стабілізаційних дій, опанування питань дій батальйону в наступі та в обороні за процедурами, які використовують в арміях провідних країн світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені