Не лише прихисток, а й підтримка, навчання та розваги

Усвідомленням необхідності поєднувати матеріальне та духовне керувалися представники ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», втілюючи молодіжний проєкт «Дивись вгору». Адже юні переселенці потребують не тільки даху над головою, а й психологічного комфорту, згуртованості, зайнятості, можливості відволіктися від пережитого та з оптимізмом подивитись у майбутнє.

«Війна змінила фокус діяльності Подільської агенції регіонального розвитку. З першого дня повномасштабного вторгнення наша організація долучилася до підтримки внутрішньо переміщених осіб з усіх постраждалих регіонів. Бажання допомагати системно, а не лише речами і продуктами, спонукало до розробки системи кроків для побудови якісного та дружнього життя. Все це об’єдналось у концепцію «Добрий побут». Також у відповідь на виклики війни було створено Молодіжний координаційний центр, який почав діяти у квітні на базі бібліотеки Центру професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці. Оскільки тисячі біженців прибували у місто та оселялись (і транзитом, і на тривалий час) у прихистку, створеному в гуртожитку цього закладу, виникла потреба організовувати для них дозвілля, насамперед для молоді та дітей», – розповідає представниця ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Галина Сегеда.

У рамках проєкту закупили обігрівачі, м’які крісла-пуфи, настільні ігри та інше обладнання для занять і для цікавого дозвілля у комфорті. Почали проводити курси української мови, зустрічі кіно-дискусійного клубу, розвиваючі заняття для дітей, запрацювала також майстерня самозайнятості.

Так, у курсах з української мови з цікавістю брали участь не лише молоді люди з числа переселенців, а й особи старшого віку, також студенти ЦПТО №1. Заняття відбувались у невимушеній атмосфері, учасники мали нагоду вдосконалити свої мовні навички, ознайомитися з цікавими методиками вивчення мови (через занурення у мовне середовище, через прослуховування та аналіз пісень і поезії, через живе спілкування у формі дискусійного клубу); дізналися, що таке паліндроми (незвичайні речення, які читаються однаково в обох напрямках, як-от «Я несу гусеня», «Де помити мопед», «А мене нема», «І розморозь зором зорі»…), вивчали українські народні звичаї, відгадували загадки тощо.

На «посиденьках» кіно-дискусійного клубу дивились та аналізували відомі українські фільми, серед яких «Тіні забутих предків», «Вавилон ХХ», «Білий птах з чорною ознакою», «Мої думки тихі», діти переглянули також улюблені мультфільми з якісним україномовним дубляжем, зокрема «Шрек», «Фокстер і Макс» та інші.

Заняття Майстерні самозайнятості проводять майстер виробничого навчання ЦПТО №1 Вікторія Литвинюк та представниця ГО «ПАРР» Олександра Шевчук. Тут молоді люди навчаються різних технік виготовлення крафтової біжутерії (зокрема з бісеру) та прикрас зі шкіри. Ці вміння у майбутньому можуть стати для них не лише цікавим хобі, а й одним зі способів заробітку.

«Продовжуємо допомагати, будемо забезпечувати сталість проєкту і сподіваємося, що надане обладнання та здобуті знання приноситимуть користь», – підсумовує Галина Сегеда.

Проєкт «Дивись вгору» реалізовується Подільською агенцією регіонального розвитку в межах програми «Тримай», яка здійснюється ГО «YouthUp» та Фондом ЮНІСЕФ у межах програми «Спільно».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені