Перша в області, п’ята – в Україні

У середині вісімдесятих років у зв’язку з комп’ютеризацією виробництва, наукових досліджень, управління, побуту, світових інформаційних ресурсів та й власне освіти було введено в нашій країні як навчальний предмет інформатику. Так, в усякому разі, заявлялось офіційно, а ось про значення комп’ютеризації в питаннях оборони чомусь не згадувалося. Нині ж саме цей напрямок надважливий!

Раз у п’ятирічку в країні визначають кращих вчителів з окремих предметів. Зокрема, з інформатики – минулого року на Вінниччині перемогла вчителька Немирівського ліцею №2 Світлана Водоп’янова. А у грудні вона представляла нашу область у другому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» у номінації «Інформатика». Ясна річ, через війну були представлені не всі регіони, а лише 19 з наявних, хоча тур проводився онлайн. У підсумку Світлана Сергіївна здобула п’яте місце. Доволі результативно, з чим ми її і привітали, попросивши розповісти про себе. Отже:

– Моє дитинство розділене навпіл між Вінницею і Серединкою колишнього Бершадського району. Дуже колоритне село, пов’язане з неординарними особистостями. Звідси відомий комісар партизанського загону Максим Корнійчук, тут найвищі нагороди отримував за керівництво місцевим колгоспом Федір Кавун, якого гідно замінив син кандидат сільськогосподарських наук Олександр Кавун. Гордістю села став і доктор наук Федір Горбонос. Тут жив і творив фізично обмежений, але сильний духом поет і філософ Василь Думанський. Серединці багато місця у своїх книгах приділили заслужені журналісти України Петро Маніленко і Федір Шевчук, а один із засновників на Буковині зіркового ансамблю «Смерічка» і колишній власкор газети «Вінниччина» поет-пісняр Анатолій Фартушняк написав надзвичайно зворушливий «Серединський вальс»…

Я вдячна Серединці за все, що там почерпнула. Як і загальноосвітньому ліцею №20 міста Вінниця. А Немирів по-своєму став близьким мені. Під час навчання у педуніверситеті я познайомилась з Василем Водоп’яновим з дуже цікавої родини. Його батько Олександр Броніславович очолював відділ освіти райдержадміністрації, мама Катерина Василівна – колектив Криковецької загальноосвітньої школи. Ми з Василем працювали поруч у ліцеї №2, але він вирішив дещо змінити свій фах. Зате також учителем інформатики в нашому ж ліцеї є його старший брат Сергій. А сестра Тетяна викладає у сусідній з Немировом Ковалівці англійську мову. Он у яку помітну династію педагогів я потрапила!

До того ж, у нашому ліцеї панує справжня творча обстановка, яка спонукає перебувати у постійному пошуку вдосконалення своєї роботи. Тому й надалі будемо старатись. І на завершення: у другому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» брала участь я не одна, а й учителі інших предметів з нашої області, тому раджу розповісти й про них.

Дякуємо, Світлано Сергіївно, врахуємо це у подальшій роботі.

Микола КАВУН,

власкор «Вінниччини»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені