На Говерлу в обіймах тата

Донька загиблого захисника України намалювала нездійсненну свою мрію

У Вінниці нагородили юну художницю з міста Бар Варвару Токарчук, яка посіла призове місце в конкурсі дитячих малюнків «Я у безпеці з МВС». На нагородження 8-річна дівчинка разом з матір’ю приїхали у військову частину, де служив її батько – лейтенант Андрій Токарчук. Нацгвардієць загинув навесні у бою на Донеччині, виконуючи бойове завдання, захищаючи від ворога свою землю і своїх близьких.

У листопаді минулого року на фасаді школи № 4, у якій навчався воїн і де зараз навчається його донька, відкрили меморіальну дошку пам’яті.

Далі розповідає дружина Андрія Токарчука, лікар-стоматолог Світлана Вікторівна.

– Найважче – це усвідомити непоправність втрати. Не те що прийняти. Прийняття й досі немає.

У нас було багато мрій та задумів. Ми мріяли відкрити власну справу, яку Андрій розпочав ще до війни. На жаль, мені довелося продовжити все самотужки.

«Студія сімейної стоматології Токарчуків» – в пам’ять про найталановитішого та найкращого чоловіка. Я реалізувала Андрієву мрію до кінця, і наш стоматологічний кабінет на вулиці Каштановій, 40, носить його прізвище. 

Наших десять років спільного життя промайнули, як одна мить, як спалах зірки – залишились лише пам’ять і біль.

Познайомилися ми з Андрієм у Барській стоматологічній поліклініці. Чудовий лікар із золотими руками та світлою головою – одразу торкнувся струн мого серця.

– Світлано, я закохався, ти станеш моєю дружиною, – сказав Андрій на другому побаченні, а я лише посміхнулася і віджартувалася, мовляв, попереду ще роки інтернатури,  яке може бути одруження. Але вже через рік стала законною дружиною найкращого чоловіка.

Наша життєва історія під знаком безкінечності – усюди  разом. Стоматологічні форуми, конгреси, закордонні зібрання і постійний розвиток у стоматологічній сфері – стало міцним фундаментом нашої сім’ї. Андрій марив хірургічною стоматологією, і ця наука йому легко піддалася після закінчення спеціальних курсів в Одесі. У 2015 році Андрій став дипломованим стоматологом-хірургом і почав займатися дентальною імплантацією.  

Андрій обожнював гори. Власне, і перші зимові гори я бачила з ним. Ми щороку їздили на мій день народження в гори, і моїми першими такими ніжними квітами були гірські підсніжники, які завжди мене чекали кожного ранку там.

Ми мріяли, коли Варвара підросте, обов’язково піднятися на Говерлу. Андрій обіцяв Варі, що цього літа ми це обов’язково зробимо.

Але війна зруйнувала все.

Про конкурс малюнка нам повідомили з військового підрозділу, де служив Андрій, і Варя, не задумуючись, із захопленням почала творити нашу мрію.

– Мам, давай я намалюю Говерлу і нас, і я у тата на руках! Ми ж мріяли. Так почався наш художній проєкт.

Варя зайняла призове місце у конкурсі і з нетерпінням чекала поїздки у військову частину на нагородження – ми там тепер як свої.

Коли донька зробила перші кроки на території військової частини, я бачила, як горіли її оченята від пізнання чогось такого нового та незвіданого. Нас прийняли дуже тепло та гостинно, познайомили з вівчаркою Бертою, яка також була нагороджена за вірну службу Україні. Дитячий страх  вмить розвіявся перед величезною собакою, як тільки Варя підбігла її обійняти.

– У вас дуже самостійна донька, нічого не боїться, – побачивши ситуацію, зауважили військові. На що я відповіла, що вона у мене справжня Татова дівчинка, така ж, як і він – вольова й безстрашна.

Подарунок та солодощі маленькій переможниці вручав командир військової частини. Вона тоді сказала: «Мені дуже хотілося побувати у вас в гостях. Тут служив і мій татусь. На жаль, я не встигла навідати його. Він – Герой, і я пишаюся ним. У нас була мрія, і я її намалювала. І мені приємно, що мою роботу побачило багато людей. Тепер усі знатимуть мого татуся. Мені було дуже цікаво взяти участь у конкурсі. Я старалась і дуже переживала».

Тепер у сім’ї Токарчуків два професійних свята:  День стоматолога і День нацгвардії України. Світлана Вікторівна та її донька Варвара щиро дякують усім, хто їх підтримував і досі підтримує. 

Віктор ЗЕЛЕНЮК

Фото з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені