Премію Руданського отримав «батько слуги народу»

Урочисте нагородження нових лауреатів літературно-мистецької премії ім. Степана Руданського відбулося під час засідання постійної комісії облради з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту. У заході взяли участь голова обласної ради Вячеслав Соколовий та його заступник Ігор Івасюк – голова журі з присудження премії.

Отже лауреатами Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського за 2022 рік стали журналіст і письменник Василь Рудик (на знімку праворуч) – за сатиричний роман «Слуга народу» (І місце); член асоціації діячів естрадного мистецтва України та Вінницького куреня гумористів Віталій Кирницький – за аудіоальбом сатири та гумору «Кому чого бракує» (ІІ місце); керівниця аматорського гумористичного дуету «Королеви гумору» філії «СБК села Гордіївка» Тростянецького ЦКД Олена Дяченко – за авторські гумористичні відеосюжети (ІІІ місце).

До речі, для багатьох стало відкриттям, що сатиричний твір під назвою «Слуга народу» (про кандидата в народні обранці Голобородька-Безбородька) Василь Рудик із Бершадського району написав ще понад три десятиліття тому, надрукована ця книга була у 2001 році у Вінниці. А відомий фільм із подібним сюжетом з’явився значно пізніше і без відома автора цієї книжки…

Вітаючи переможців, голова обласної ради Вячеслав Соколовий зазначив, що світ знає Руданського передусім як щирого українського патріота, який у своїх сатиричних творах виступав проти імперської політики росії, рабства та кріпацтва. 

– Степан Руданський – із когорти величних творчих особистостей, які жили українською ідеєю та прагнули того, щоб Україна позбулася поневолення, – зазначив Вячеслав Соколовий, вітаючи лауреатів премії. – Нині наш народ боронить свою землю від російських загарбників, відстоює національну ідентичність і українську культуру. А вона в нас – багата та славна. Маємо вивчати її, шанувати та розвивати. Це наш скарб. І в умовах воєнного часу Вінниччина продовжує традицію присудження щорічної літературної премії імені Степана Руданського. Гумор завжди допомагає нам у житті не впадати у відчай, залишатися оптимістами, долати труднощі. Те, над чим ми сміємося, перестає бути страшним. Ми переможемо!..

Лауреатів премії привітали також голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський, поет і журналіст Михайло Каменюк та директорка Центру культури і дозвілля Калинівської міської ради Марія Шелешко.

Нагадаємо, що славетний поет, гуморист, перекладач і лікар Степан Руданський народився 6 січня 1834 р. в селі Хомутинці на Калинівщині. Літературно-мистецька премія на його честь була заснована в 1994 році, статус Всеукраїнської отримала в 2006-му. Від початку заснування її лауреатами стали 55 митців та колективів.

Підготував Юрій СЕГЕДА

Фото з сайту Вінницької обласної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені