Вінницький медуніверситет очолила Вікторія Петрушенко

Сьогодні академік Василь Мороз урочисто передав штурвал управління цим престижним медичним вишем своїй молодшій та не менш професійній колезі.

«Покласти виконання обов’язків ректора Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова на Петрушенко Вікторію Вікторівну, завідувачку кафедри ендоскопічної та серцево-судинної хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, з 20 січня 2023 року», – йдеться в наказі міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка.

Вікторія Вікторівна Петрушенко народилась 8 жовтня 1973 р. у Вінниці в родині лікарів. Закінчила Національний медичний університет імені О. О. Богомольця (м. Київ) та Національну музичну академію ім. П. І. Чайковського (клас вокалу). Вдало поєднує лікарсько-медичну кар’єру з кар’єрою вокалістки академічного співу.

У 2002 р. в аспірантурі Вінницького медичного університету Вікторія Петрушенко здобула звання кандидата медичних наук (хірургія), а в 2008 р. захистила докторську дисертацію. Працювала на посаді проректора з наукової роботи ВНМУ ім. М. І. Пирогова. Доктор медичних наук (2008), професор. Народна артистка України.

До речі, щойно вступивши на посаду в. о. ректора, пані Вікторія погодилась дати ексклюзивне інтерв’ю нашій газеті й розповісти про свої плани та ідеї щодо розвитку університету.

Варто зазначити, що в попередньому наказі Міністерства охорони здоров’я, який теж датовано 19 січня, йдеться про звільнення академіка Василя Мороза з посади ректора медуніверситету «у зв’язку із закінченням строку дії контракту від 19 січня 2018 року».

Багаторічний очільник цього знаного у світі навчального закладу Василь Максимович Мороз народився 2 лютого 1942 р. в селі Озеро Немирівського району. В 1967 р. закінчив Вінницький медінститут, трудовий шлях почав на посаді терапевта Шпиківської лікарні. За рік перейшов працювати до Вінницького медінституту, який згодом під його керівництвом набув статусу університету та статусу національного. Заслуги академіка В. М. Мороза високо оцінені низкою державних нагород та присвоєнням звання «Герой України».

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені