«Мені подобаються фландри»

У середині зими деякі господарі вже спаровують кролів. Адже якщо кроленята народяться міцними, матуся вимостить для них гарне гніздо з пуху та сіна, добре харчуватиметься і буде гарно їх годувати, то виживуть і виростуть навіть ті вухаті малюки, що з’являться в лютому. До того ж, їхнє зростання припаде на таку пору, коли ще мало комарів та інших кровососів, які можуть розносити заразу…

Яких кролів обрати – теж важливе питання, адже хороша порода є однією із запорук успіху.

– Мені найбільше подобається порода фландр. Дивишся на нього – він гарний, потужний, – розповідає пан Сергій із села Конищів Мурованокуриловецької громади, активний учасник виставок птиці, кролів та іншої живності. – Кролі каліфорнійської породи теж хороші, такі збиті, міцні, але вигляд у них не такий. Каліфорнієць менший, і вуха в нього коротші. Фландр може вирости і до 11 кілограмів, а каліфорнієць у мене виростає до 7 кг, і то це вже після року.

– Чи відрізняється їхня плодовитість, витривалість кроленят?

– Усе залежить від самця і від самки. Якщо самка в охоті і самець працює – будуть кроленята. А те, що кажуть, ніби великі породи завжди мало кроленят приводять – то неправда. Он у мене бура фландерка привела 17 штук, і толку з них? Вона перехворіла і взагалі не годувала їх – загинули, довелось повикидати.

– А можна підкласти кроленят до іншої кролиці, в якої їх менше?

– Це якщо їх парують приблизно в один час, щоб одночасно родили. Протягом трьох днів ще можна підкласти, поміняти.

– Хіба вона не відчує чужий запах?

– Я самицю забираю приблизно на пів години, підкладаю, прикриваю їх і чекаю, щоб вони за цей час її запаху набралися. Аж потім кролицю пускаю. Переважно приймає, а буває, що й відмовляється, ще й своїх не хоче годувати після цього.

– А чи пробували ви схрещувати кролів різних порід і виводити гібридів? Кажуть, вони виходять більш витривалими.

– Так, гібриди тільки на м’ясо, не для розведення. Наприклад, гібриди фландра і каліфорнійця більші, ніж каліфорнійці, але за фландра трохи менші. Може вийти і чорний, і бурий, і «заячий» колір…

– Яку ще живність маєте в господарстві?

– Ще є качки мускусні білі, важкої лінії. Качка важить кілограмів п’ять, качур старий – 9 кг, йому третій рік. Кожна качка виводить каченят, сідає навіть три рази за літо.

– На вашу думку – кролі, качки, гуси та інше можуть «самі себе прогодувати», чи господареві доведеться ще й докладати?

Це любительське. Але якщо трошки займатися цим – тримати гарні породи, розуміти, доглядати – то прогодують.

Спілкувався Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені