Центр розвитку дітей діє у Барському коледжі

«Країна дитинства» − таку назву отримав Центр розвитку дітей молодшого шкільного віку, створений на базі КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

Ідея створення Центру, який би об’єднав різні покоління – вихованців, майбутніх педагогів і викладачів – визрівала давно. За її реалізацію взялися справжні ентузіасти: Марчук С.В., завідувач-практик, Белецька Н.Г., заступник директора з гуманітарної освіти, виховної роботи, кандидат економічних наук, Потримай Н.С., викладач педагогіки. Бажання створити умови для активного й цікавого дозвілля малечі додавало сили й наснаги.

– На початку нашого шляху ми розуміли, що реалізація запланованого проєкту дасть нам можливість стати більш відкритими для громади міста, − розповідає директор коледжу, кандидат педагогічних наук Петро Савчук. − Тим більше, що в коледжі є все необхідне для організації змістовного дозвілля дітей: просторі аудиторії, добре оснащені актова і спортивна зали, мультимедійна лабораторія; є створені власними зусиллями викладачів 3D-принтер, гончарна майстерня, «казкова стежина» з малими архітектурними формами.

– У громаді наш навчальний заклад набув слави як науковий центр, – зауважує заступник директора з навчальної роботи, доктор філософії Олена Самборська, – а ми прагнемо зробити його ще й центром розвитку дітей раннього віку, тому й підтримали так активно ідею колег. Від початку свого заснування «Країна дитинства» стала базою для проходження різних видів практики для студентів педагогічних спеціальностей, що дуже важливо для майбутніх фахівців у галузі освіти.

 Оприлюднення проєкту на одній із освітніх краудфандингових платформ дозволило забезпечити фінансовий бік його реалізації. Завдяки доброчинцям було придбано все необхідне для організації змістовного дозвілля малечі.

На початку літа табір запрацював. Сяючі очі вихованців, позитивні емоції, щирі слова вдячності від батьків стали найвищою нагородою для організаторів,  які вже будували нові амбітні плани.

Завдяки співпраці з Жіночим рухом «За майбутнє» вихованці центру, а це  більше 20 дітей Барської ТГ, отримали можливість безкоштовно відвідувати заняття з SMART-освіти, декоративно-ужиткового мистецтва, театрального мистецтва, краєзнавчого туризму, англійської мови.

Новим етапом розвитку «Країни дитинства» став старт проєкту «Дозвілля без гаджетів. Світ навколо тебе», де роботу з дітьми проводять за трьома різними напрямами: інтелектуально-пізнавальний напрям розвитку «Навчайся легко» передбачає відпрацювання методик швидкого читання, ефективного запам’ятовування, а також освітні квести, експерименти; художньо-естетичний напрям представлено заняттями з образотворчої діяльності «Чарівні барви» та гончарства, а музично-естетичний напрям – заняттями з музично-ритмічної діяльності «Театр дитячої пісні». Варто зауважити, що можливість використання різного роду гаджетів, якими життя дітей і так перенасичене, під час занять повністю виключена.

Результативна співпраця вихованців та їх наставників спонукала до нових творчих пошуків, та, на жаль, повномасштабне вторгнення російської федерації на територію нашої держави зруйнувало всі плани. Уже 24 лютого вночі коледж прийняв понад 200 переселенців з Херсонщини, серед яких було багато матерів з дітьми. Морально-психологічна підтримка юних херсонців, які першими відчули на собі жахіття війни, стала першочерговим завданням колективу коледжу.

Серед внутрішньо переміщених осіб були діти шкільного віку, а тому  виникла необхідність в організації для них освітнього простору. У непростих умовах воєнного часу Центр розвитку дітей молодшого шкільного віку  «Країна дитинства» продовжив свою роботу. Ініціативу викладачів підтримали студенти випускних курсів спеціальностей «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Середня освіта. Музичне мистецтво», «Середня освіта. Образотворче мистецтво», котрі активно долучилися до проведення занять з математики, української та англійської  мов, декоративно-прикладного мистецтва і ритміки з дітками переселенців, забезпечуючи їм емоційно-психологічну реабілітацію.

По завершенні навчального року процес реабілітації продовжився в літньому таборі на базі коледжу, де діти внутрішньо переміщених осіб мали змогу оздоровитися разом зі своїми однолітками з Барської ТГ.

Майстер-класи з гончарства, малювання вовною, захоплюючі конкурси, цікаві екскурсії, дружні стосунки з однолітками, спілкування з креативними вожатими дали можливість дітям, які опинилися далеко від рідного дому, сповна відчути радість дитинства.

Ольга БОБИР,

викладач КЗВО «Барський

гуманітарно-педагогічний коледж 

імені Михайла Грушевського»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені