Нардепа-вінничанина хочуть примусово привести до зали суду?

«Повторна неявка у суд – ВАКС постановив здійснити привід народного обранця на судове засідання», – повідомлення під таким заголовком опублікувала Спеціалізована антикорупційна прокуратура України.

У публікації йшлося про те, що на 31 січня 2023 року у Вищому антикорупційному суді було заплановано судове засідання з розгляду справи за обвинуваченням народного депутата України у декларуванні недостовірних відомостей. Проте засідання вкотре не відбулось – у зв’язку з неявкою обвинуваченого.

«Зважаючи на неявку, судді постановили здійснити привід обвинуваченого до Вінницького міського суду для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції з ВАКС або шляхом забезпечення його участі в режимі відеоконференції із застосуванням власних технічних засобів. Зауважимо, що суд тричі визнавав причини неявки до суду вказаного нардепа неповажними та зобов’язував сплатити грошові стягнення. Наступне засідання у справі призначено на 12.45 год. 03.02.2023», – зазначили в САП.

Наприкінці минулого року повідомлялося про те, що слідство встановило: у декларації за 2020 рік народний депутат не вказав відомості про житло на Печерську (центральний район Києва), яким він користувався на підставі договору оренди. Вартість квартири становить понад 1,9 млн грн. З огляду на це за матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) 15 грудня 2022 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили народному депутату про підозру через внесення недостовірних даних до декларації. Його дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (у редакції Закону України від 04.12.2020). Обвинувальний акт стосовно нардепа було скеровано до ВАКС для розгляду по суті…

Хоча Спеціалізована антикорупційна прокуратура не називала ім’я народного депутата, який є підозрюваним у цій справі, проте низка ЗМІ повідомила, що йдеться про народного обранця з Вінниці Максима Пашковського.

Максим Ігорович Пашковський народився 24 березня 1983 р. у Вінниці. За фахом юрист, випускник Києво-Могилянської академії, засновник соціального проєкту «Юридична клініка «Швидка юридична допомога». У 2019 році він був обраний народним депутатом України на одномандатному виборчому окрузі № 11 (Вінниця та Вінницький район) від партії «Слуга народу».

На своїй фейсбук-сторінці Максим Пашковський теж висловився з цього приводу. За словами нардепа, на нього останнім часом здійснюється «неправомірний незаконний тиск з метою здати мандат народного депутата України, чим послабити повністю проукраїнську позицію партії «Слуга народу», уряду України та Президента України Володимира Зеленського в стінах Верховної Ради України». Мовляв, справа про недостовірність його декларації покликана розвалити парламентську коаліцію і вигідна ворогові.

«…Слідство порушує мої процесуальні права, відмовляючи мені у реалізації мого права на захист. Мені відмовлено на стадії дізнання у всіх моїх клопотаннях – про залучення свідків, доказів, документів, що мають значення у цій ситуації. Кримінальну справу щодо мене вважаю сфабрикованою. Такою, що не відповідає ні букві закону, ні нормам справедливості, ні жодному логічному поясненню, крім бажання окремих осіб вислужитися перед керівництвом та причин, що названі вище – організованою спробою відірвати більшість у Верховній Раді та залишити округ без законного представника у Верховній Раді.

Мені не дають можливості спокійно взяти участь у похованні близької людини. Мені не дають нормально працювати у Верховній Раді. Мені не дають нормально лікуватися у закладі охорони здоров’я та постійно тиснуть на все моє оточення з однією метою: зробити з Пашковського злочинця номер один. Прокуратура постійно робить запити на привід мене у суд, хоча ніяких вагомих причин для цього немає», – написав, зокрема, нардеп Максим Пашковський у своєму зверненні до представників засобів масової інформації.

Він аргументував свою відсутність на судових засіданнях довідкою з Вінницького обласного ендокринологічного центру про те, що «20 січня 2023 року він отримав консультацію в поліклінічному відділенні» цього закладу «з приводу декомпенсації нецукрового діабету на фоні інфекційного захворювання» і що йому рекомендовано стаціонарне лікування.

Окремо нардеп Пашковський зупинився і на тому, що деякі журналісти, не дотримуючись професійної етики, дозволяють собі глузувати з його зовнішнього вигляду (у публікаціях та коментарях трапляються фрази на зразок «роз’ївся на народних грошах» тощо).

«…Мені ще зрозуміла ситуація з тими людьми, які не знають про мою багаторічну хворобу, що триває з дитинства. Але як можна розуміти професійну спільноту, яка в курсі, що у мене за діагноз з усіма наслідками? Досить чинити травлю народного депутата України! У вас там що, можлива премія здоровий глузд затьмарила?! Є діагноз. Поставлений багато років тому. Є багаторічне лікування, з яким мені жити до кінця життя. І я стараюся при цьому ще працювати, обробляти запити, за можливості волонтерити. У мене колосальні особисті втрати, про які я, як і більшість українців, не кричу на кожному розі!!! А проживаю з розумінням. Тому давайте якось відділяти аматорів, які живуть одноразовими сенсаціями, бюрократів, для яких посадове крісло важливіше інтересів України, від дійсно професіоналів, що мають честь та совість при виконанні свого професійного обов’язку», – зазначив нардеп Пашковський.

То що ж «світить» народному обранцю за згадане порушення, якщо його вину буде доведено? Інкриміновані Максимові Пашковському та деяким його колегам дії можуть каратися штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходу громадян (51 або 68 тисяч гривень) або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Наступне судове засідання було призначено на 3 лютого, проте інформації про те, чи відбулось воно, не було ні на сайті суду, ні в ЗМІ, ні на сторінці М. Пашковського.

До речі, іншого нардепа – Володимира Гевка з Тернопільщини – днями було звільнено від кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «у зв’язку з дійовим каяттям». Про це повідомив ВАКС, не називаючи прізвища депутата: «Враховуючи позиції учасників, зокрема – думку прокурора, який підтвердив існування обставин активного сприяння у розкритті кримінального правопорушення та дію закону, яка передбачає можливість такого звільнення, ВАКС звільнив від кримінальної відповідальності народного депутата України у зв’язку з дійовим каяттям та закрив кримінальне провадження».

Як повідомляла низка ЗМІ, раніше слідство встановило, що народний депутат Володимир Гевко (брат актора Віктора Гевка, який грає роль «Юрчикового кума» у відомому комедійному серіалі) не вніс до декларації за 2020 р. відомості про оренду житла в центрі Києва вартістю понад 3,7 млн грн, також майже на 10 тис. грн занизив суму коштів, розміщених на депозитах, некоректно відобразив відомості щодо одержаних відсотків за депозитами… «Загалом, відомості в е-декларації за 2020 рік нардепа відрізняються від достовірних на понад 3,75 млн гривень», – повідомив з цього приводу сайт «368.media».

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені