Мільйон від дітей-волонтерів

Днями у Вінниці нагородили дітей-волонтерів. Від початку повномасштабного російського вторгнення вони, як могли, всіляко підтримували наших оборонців: пекли й продавали імбирне печиво (чим спромоглися заробили аж 380 тисяч гривень), виготовляли браслетики, шили м’які іграшки, плели маскувальні сітки, продавали живі квіти, проводили майстер-класи для дітей та дорослих і організовували шахові турніри для всіх охочих зіграти в обмін на донат для військових.

За свою працю діти-волонтери отримали подяки від мерії, павербанки, солодощі та прапори України й Вінниці. Загалом нагородили 20 дітей, які разом для потреб армії зібрали понад мільйон гривень. На вторговані гроші від дитячого волонтерства змогли придбати для військових: продукти, амуніцію, теплі речі, сонячні панелі.

Одним із нагороджених юних добровольців став Родіон Зіньківський, вихованець четвертого класу Вінницького фізико-математичного ліцею №17. Світлана, мама хлопчика, розповіла, що влітку Михайло Шафір, тренер Родіона з шахів, запропонував своїм кращим учням долучитися до волонтерської справи – грати шахові партії з усіма охочими в обмін на пожертву для потреб ЗСУ. Загалом у шахи тоді зголосилося грати троє дітей, які кожні вихідні приходили до літака, що на вулиці Космонавтів, і своєю працею поповнювали благодійну скарбничку. Батьки облаштували гравцям зону для змагань, принесли меблі для гри й навіть видавали опонентам заохочувальні подарунки (магніти, наліпки, значки) після партії. Гра відбувалася за будь-яких погодних умов, єдине, що за вітряної погоди людей приходило менше. За час літніх благодійних турнірів спортсмени шахового клубу «Романтик» назбирали понад 14 тисяч гривень.

– Вже після ігор я помітила позитивні зміни в поведінці сина, він став більш розкутим, впевненим у собі, не боїться  контактів з незнайомими людьми – комунікативні навички значно покращилися. Відзначу, що від впізнаваності та слави він не загордився. Казав, що своїм прикладом хоче показати, що не лише дорослі можуть допомагати армії, а й діти здатні робити це не гірше, – розповідає про Родіона його мати. –  Восени ми знову хотіли відродити благодійні турніри та шукали для цього відповідні людні місця, такі як торгові центри, але там нам, на жаль, відмовили… Скоро планується благодійний ярмарок, то сподіваємося, що наші хлопці з шахового клубу також зможуть на ньому виступити та ще трохи поволонтерити.

– З шахами син вперше познайомився в першому класі. Під час пандемії чоловік навчив його грати в цю гру, і з того часу він зацікавився. Після послаблення карантинних вимог ми знайшли шаховий клуб і тренера, якому довірили вчити нашого сина і не помилилися. За рік Родіон вже отримав другий розряд із шахів, зайнявши третє місце на чемпіонаті області. Як правило, для отримання такого розряду потрібно 2-3 роки, але гра його настільки захопила, що син спромігся це зробити в значно коротші терміни. Нині Родіон вже має перший дорослий розряд із шахів, а далі потрібно готуватися на кандидата в майстри спорту, – ділиться планами пані Світлана.

– Хочу висловити вдячність нашому тренеру Михайлу Шафіру за той командний переможний дух, який він підтримує в наших юних чемпіонах. Їхні зустрічі не обмежуються лише гральними партіями та вирішенням спортивних шахових задачок. Гуртківці регулярно зустрічаються й поза стінами клубу, відвідують разом басейн, гуляють, дружать. Окрім шахів, син ще поглиблено вивчає англійську мову і ходить на боротьбу. 

Розмовляла Вікторія МЕЛЬНИК

Світлини надані Світланою ЗІНЬКІВСЬКОЮ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені