“Я живу, коли рухаюсь вперед”

Знаєш англійську – досягнеш багато. Переконана вчителька англійської мови ліцею №3 міста Могилів-Подільський Валентина Дунайська. Вона успішно презентує Могилів-Подільську територіальну громаду на міжнародному рівні, а всі її випускники працюють у різних куточках світу. 

Валентина Профиріївна має за плечима понад 30 років педагогічного стажу та вагомі професійні здобутки. У 2022 році отримала Подяку Міністерства освіти і науки України за високі досягнення у навчанні та вихованні учнівської молоді. 7 років поспіль співпрацює з Британською Радою в Україні. Валентину Дунайську обрано агентом змін в рамках спільного проєкту Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні.

– Я проводжу тренінги з вчителями Вінницької області. Щойно повернулася з Кракова Республіки Польща, де брала участь у тренінгу «Викладання у важкі часи». Ми сьогодні працюємо з дітьми внутрішньо переміщених осіб, які зазнали травми, втратили домівки, своїх рідних. Ми опановували техніки, які допомагають зробити так, щоб ці діти почувалися, як вдома, стали членами нашого колективу та Могилів-Подільської громади. Також у тандемі з вчителькою англійської мови Людмилою Катеренюк в онлайн-форматі проводимо Клуб англійської мови вчителів нашої громади.

Валентина Дунайська була визнана регіональним переможцем в українсько-американській премії за досягнення у викладанні. А в 2004 році ліцей №3 м. Могилева-Подільського отримав обладнання та навчальну літературу на 2 тис. доларів. Двічі була координатором волонтерів Корпусу Миру. Видала книгу, що містить 40 живих діалогів, фразеологізми та ідіоми, які американці використовують на побутовому рівні. Двічі брала участь та зайняла ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

Серед найбільших своїх досягнень пані Валентина називає участь у науково-освітній програмі TEA від IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів), що фінансується США. Разом з педагогами з 17 країн опанувала новий досвід в університетах США, штаті Північна Кароліна. У результаті видала книгу «Teaching for success» («Викладання для успіху»), якою активно користуються вчителі українських шкіл. Розкрила тему розвитку множинного інтелекту, дитиноцентризму у викладанні та педагогіку партнерства.

А потрапила на американську програму завдяки підтримці свого керівника, нині начальника управління освіти Могилів-Подільської міської ради Олексія Кучерука, який повірив у неї, за що дуже вдячна.

– Таких педагогів-фанатів, як ви, в Україні одиниці, – почула слова на свою адресу та всього за тиждень до дедлайну подала великий перелік документів і виграла.

– Того року було 132 заявки з усієї України, але обрали тільки 7 вчителів. Для мене це незабутній досвід, а враження залишаться на все життя. Я дуже вдячна Олексію Григоровичу, який мотивував мене брати участь, а відтак  підтримувати імідж ліцею, – розповідає вчителька.

Пишається вчителька своїми учнями, які стали фіналістами американської програми обміну. Її вихованці беруть активну участь в олімпіадах і конкурсах з англійської мови. Діти – це її основна мотивація.

– Мені дуже імпонує вислів Ейнштейна: «Життя – це їзда на велосипеді». Я постійно рухаюсь вперед, щоб тримати баланс, – зізнається Валентина Профиріївна. Вона мотивує себе та всіх своїх учнів. Плекає у серцях дітей любов до вивчення англійської мови. Бо знає, що через мову тебе почує весь світ.

Людмила КОЛЕСНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені