Незвичні батьківські збори

пройшли нещодавно на Вінницькій обласній станції юннатів

Родинне зібрання отримало назву «Виховуємо патріотів». Після нетривалого вступу батькам запропонували взяти участь у майстернях для допомоги ЗСУ.

Представниця волонтерського центру «З Україною в серці» та громадської організації «Подільська ластівка» Оксана Іванькова розповіла, що на станції юннатів почали допомагати фронту із перших днів війни.

Педагоги-волонтери вже 12 разів їздили на Донеччину, із них 6 – у прифронтові зони. Побували й в інших «гарячих» точках, особливо на початку повномасштабного вторгнення РФ. Серед іншого, передають бійцям тепловізори, генератори, рації та інше необхідне обладнання.

Юні натуралісти виготовляють на заняттях бліндажні свічки, маскувальні сітки, фіточаї. Діти регулярно збирають і здають макулатуру, а виручені кошти використовують для потреб ЗСУ. Також  юннатівським волонтерам із Вінниці «плече підставляють» активісти Липовецької і Тиврівської територіальних громад.

Після розповіді про роботу центру «З Україною в серці» батьки перейшли до волонтерської роботи. На локації «Переможний напій українських соловейків» вони фасували чаї і лікарські трави. У майстерні  «Світло переможе темряву» створювали окопні свічки. На локації  «Вітамінний мікс» нарізали і фасували по банках різні овочі і фрукти, перемішуючи їх із медом. Також в’язали маскувальні сітки. Водночас працювали творчі майстерні, де школярі створювали патріотичні малюнки для бійців,    і дитяча кінозала.

– Все підготовлене на майстер-класах оперативно передамо на фронт. Мед є хорошим консервантом. За його допомогою нарізані овочі і фрукти зберігаються у банках кілька днів. За цей час їх доставлять до бійців, – пояснила культорганізатор обласної станції юннатів Валентина Мельник.

Володимир ПРИСЯЖНЮК 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені