Про те, як ми вистояли

Річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну було присвячено круглий стіл на тему «Ми б’ємося за те, чому нема ціни в усьому світі – за Батьківщину». Організували його Вінницька обласна наукова бібліотека ім. Валентина Отамановського, обласна організація ветеранів України та обласна асоціація ветеранів силових структур України.

У заході взяли участь науковці та митці, представники влади і громадськості, зокрема благодійних фондів та волонтерських організацій. Модератором був голова Вінницької обласної асоціації ветеранів силових структур Петро Бойко. Йшлося про героїзм і мужність ЗСУ та всього українського народу у протистоянні російським загарбникам, про волонтерство як однин із феноменів українського суспільства, також про висновки після року повномасштабної війни.

«Обласна військова адміністрація дбає про забезпечення обороноздатності області та піклується про внутрішньо переміщених осіб, які сьогодні проживають на Вінниччині. Для багатьох з нас 24 лютого минулого року розпочалось як один довгий день, коли важко відслідковувати перебіг часу: дні, тижні, місяці. Ми перебували у шоковому стані. Минає рік повномасштабного вторгнення рф в Україну. І сьогодні ми можемо з впевненістю сказати, що Україна вистояла, ні в кого не виникає жодних сумнівів стосовно того, що ми переможемо!», – зазначив заступник начальника ОВА Андрій Кавунець.

«Сьогодні Збройні Сили України гідно виконують свою основну місію – захищають суверенітет держави. Вже не ми, ветерани, а наші діти та онуки, враховуючи кращі національні військові традиції, боронять українську землю від російської агресії», – сказав голова обласної організації ветеранів України Володимир Мазур.

А начальниця управління культури та креативних індустрій департаменту гуманітарної політики ОВА Ольга Дернова розповіла, зокрема, що в більшості закладів культури Вінниччини сьогодні розташовані волонтерські центри, які щодня працюють на перемогу України…

Під час засідання круглого столу експонувались роботи вінницького художника-документаліста Костянтина Ревуцького, створені у рамках авторського фотопроєкту «VINNYTSIA STRONG». Зокрема, присутні мали можливість побачити світлини з Ізюма, Бахмута і Вінниці.

Фото департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені