І наш труд вливається у Перемогу

Сьогодні  комунальний заклад  «Мурованокуриловецька селищна публічна бібліотека», як і в минулі роки, є не лише осередком різноманітних знань та літератури на будь-який смак, а центром, де кожен відвідувач завжди може дізнатися для себе нове й  цікаве. Бібліотечні послуги   здійснюють 18 книгозбірень: одна в Мурованих Курилівцях і сімнадцять в селах громади. Ними залучено до систематичного читання майже одинадцять тисяч користувачів. З початку російської агресії кількість читачів  бібліотек поповнили 585 чоловік з числа внутрішньо переміщених осіб.

На початок нинішнього року бібліотечний фонд громади становить 135905 примірників. У 2022 році від інституту української книги  до бібліотек надійшло 684 примірників книг.

Я щиро дякую нашим землякам-письменникам  Володимиру    Ревуцькому, Василю Серветнику та юній поетесі з Горая Діані Переймі  за поповнення власними виданнями  бібліотек громади.

Бібліотеки КЗ «Мурованокуриловецька СПБ» зареєстровані в  мережі хабів цифрової освіти «Дія», де надавалась безкоштовна допомога при оформленні заявок на фінансову підтримку від Міжнародних організацій для ВПО. Також кожен житель громади мав можливість безоплатно здобути навички та отримувати доступ до цифрових послуг.

Серед запитів найпопулярнішими були: користування платформою на різних видах гаджетів, встановлення мобільного застосунку «Дія» на смартфоні, реєстрація на платформі онлайн за  допомогою комп’ютера.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності бібліотек є національно-патріотичне виховання. З цією метою організовано ряд літературно-мистецьких акцій, спрямованих на відродження національних традицій та почуття патріотизму, гордість, що ми українці. До державних свят проведено патріотичний урок «Соборна Україна, разом до Перемоги», шевченківські читання, творчий марафон «Ми з України», патріотичний марафон до Дня Незалежності України «Україна – це ми», відеопрезентації про наших захисників.

На виконання завдань Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава» організовано різноманітні заходи серед дітей та молоді громади – мовно-патріотичний калейдоскоп, мовний діалог «Українська мова – мова вільних».

  Бібліотеки є центрами  спілкування, місцем цікавого, змістовного відпочинку, де проводяться конкурси дитячої творчості, літературні мандрівки, уроки рідної мови, творчі майстерні, до яких залучалися також діти і родини внутрішньо переміщених осіб. 

Поряд із проведеними заходами, від моменту повномасштабного  вторгнення росії  на територію України, було внесено зміни у роботу бібліотек і самих працівників. У перші дні ми всі об’єднались і  активно  долучились до волонтерської  діяльності задля допомоги Збройним Силам України та внутрішньо переміщеним особам.

      Після створення в Мурованих Курилівцях центру надання гуманітарної допомоги мої колеги працюють у ньому і займаються  сортуванням одягу та розфасуванням продуктів харчування і засобів гігієни. 

   Активну участь бібліотекарі беруть у плетінні маскувальних сіток, випіканні смаколиків для благодійних ярмарок, хліба та виготовленні тушонок для військових у госпіталях та на передовій.

За зібрані на ярмарках кошти було закуплено термобілизну, шкарпетки і передано військовим волонтерами. 

        У жовтні минулого року ми започаткували акцію «Теплі шкарпетки для воїнів», і відтоді на передову вже відправлено 165 пар шкарпеток. Акція продовжується й далі.

      Бібліотекарем Михайловецької сільської бібліотеки Анастасією Шатковською організовано майстер-класи з виготовлення сувенірів. Вона провела п’ять благодійних ярмарків та концертів, на яких зібрано 32 тисячі гривень на  потреби ЗСУ.

У  селах нашої  громади бібліотекарями організовано виготовлення окопних свічок. Понад 500 штук уже передано на передову. Адже навіть найменший  внесок робить вагомий вклад до наближення  Перемоги.

   У рамках акції «Крок до милосердя»  бібліотекарі селищної бібліотеки   відвідують  внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у нашій лікарні. На їхнє замовлення  приносять  цікаві книги, пригощають  смаколиками. Під час відвідин спілкуються з ними, цікавляться їхніми життєвими історіями.  

Незважаючи на складний період у житті держави, в бібліотеках громади завжди людно, адже їхні двері для всіх гостинно відкриті. Таким чином і наш труд вливається в очікувану Перемогу над окупантами.

 Тетяна ТАРАНОВСЬКА,

директор КЗ «Мурованокуриловецька селищна публічна бібліотека»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені