Прощавайте, легендарний Маестро!

Композитор, скрипаль, диригент, хормейстер і літератор, співак і художник Григорій Степанович Патрак відійшов у вічність.

Йому було 90 років лише «на папері». Григорій Степанович розповідав, що насправді народився він у 1929 р. (на Тернопільщині), а зменшити свій вік на три роки довелось, аби отримати менш суворе покарання за участь у юнацькому крилі підпільної Організації українських націоналістів. До речі, справжнє його прізвище Кухар, а Патрак-Кухаренко – сценічний псевдонім.

У 1948-му заарештований, 7 років перебував у радянських сибірських таборах, а після амністії оселився в місті Калинівка на Вінниччині й почав працювати в будинку культури місцевого машзаводу.

Його внесок в українську культуру досить помітний. Керівник десятка хорових колективів і творець великого зведеного хору Калинівщини. Засновник квартету «Народні візерунки», керівник сімейного ансамблю Патраків «Соната», лауреат численних фестивалів, активний учасник патріотичних заходів, один з ініціаторів ушанування пам’яті Степана Руданського, автор майже п’ятиста пісень, численних мелодій та обробок фольклорних творів. Також з-під його пера вийшли збірки поезій і творів для хорового виконання.

Григорій Степанович Патрак-Кухаренко здобув шану жителів Вінниччини, яка давно стала для нього рідною. Удостоєний високих відзнак, зокрема звань «Заслужений працівник культури України» та «Почесний громадянин Калинівської міської територіальної громади»…

Обірвалась довга і яскрава нитка життя калинівського митця, але його справа, його пісня і світла пам’ять про нього житимуть вічно.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені