Твори добро – добро й буде! Така формула життєвого успіху Петра Савчука

Сьогодні директору КЗ вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», кандидату педагогічних наук, члену-кореспонденту Міжнародної академії співробітництва креативної педагогіки, відміннику освіти України Петру Савчуку виповнюється 70 років.

Кожна людина з моменту появи на світ щодня, сторінка за сторінкою, пише символічну книгу свого життя. Сторінки біографії Петра Несторовича Савчука наповнені натхненною діяльністю задля розвитку рідного коледжу, якому він віддав майже 40 років свого життя. За ці роки Петро Несторович здобув беззаперечний авторитет компетентного та досвідченого керівника.  Йому притаманні висока вимогливість, принциповість, демократичний стиль управління, креативність, стратегічне мислення. Він постійно та системно розширює свій професійний кругозір, забезпечує досягнення стратегічних цілей коледжу, уміє вибудувати траєкторію розвитку закладу на довгострокову перспективу.

У широких колах громадськості Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» асоціюється з особистістю Савчука Петра Несторовича, адже його життя невіддільне від життя коледжу.

Під умілим керівництвом директора коледж здобув статус закладу вищої освіти. Саме він далекоглядно визначив чітку траєкторію розвитку коледжу, а це, в першу чергу, нарощування наукового потенціалу кадрів та підвищення якості педагогічної, юридичної, журналістської освіти. Сьогодні Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» − це успішний навчальний заклад із сучасною науково-освітньою та матеріально-технічною базою, новітніми технологіями освітнього процесу. 

 Завдяки своїй далекоглядності, цілеспрямованості й наполегливості та за підтримки однодумців Петро Несторович створив у коледжі сучасний освітянський простір, потужним ядром якого є колектив науковців, де працюють 2 доктори наук, 4 доктори філософії, 18 кандидатів наук та 10 аспірантів здобувають наукові ступені. 

На базі коледжу проводяться прикладні наукові дослідження, здійснюється творча, мистецька, навчально-методична та наукова робота, яку наполегливо ініціює й підтримує директор. Сьогодні коледж є колективним членом Міжнародної академії співробітництва з креативної педагогіки. І саме за ініціативи Петра Несторовича щорічно на базі коледжу проводяться міжнародні, всеукраїнські, міжвузівські науково-практичні конференції з актуальних питань розвитку освіти. Перспективи розвитку навчального закладу директор вбачає в інтеграції викладання й дослідження. Участь у науково-практичних конференціях, семінарах, симпозіумах, написання наукових статей, тез входить до переліку обов’язкових видів роботи викладачів і студентів. Здійснюється систематичний моніторинг показників наукової та професійної  діяльності викладачів коледжу. Зростає активність викладачів, особливо у виконанні таких позицій: публікації в періодичних наукових виданнях, що включені до переліку фахових видань України, до наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection. Видаються монографії, посібники, навчально-методичні матеріали.

У широких освітянських і наукових колах Савчук  П. Н. відомий як  автор та співавтор наукових посібників, методичних рекомендацій для вищої і середньої школи з питань формування професіоналізму сучасного фахівця; програми інтегрованого  курсу хімії та біології  для педагогічних коледжів  України. Будучи спеціалістом у галузі теорії та методики викладання природничих наук, Петро Несторович теоретично обґрунтував методичні засади навчання хімії як загальноосвітньої дисципліни педагогічного коледжу, що забезпечує студентам  можливість поєднувати успішне здобуття повної середньої освіти з фаховою природознавчою підготовкою до роботи на посаді вчителя початкових класів; експериментально довів можливість інтеграції змісту хімії та біології, навчального спілкування студентів на заняттях з хімії, міжпредметних зв’язків хімії з професійно-практичними дисциплінами фахової підготовки.

Свідченням вагомості науково-методичних і педагогічних напрацювань Петра Несторовича є визнання з боку колег, студентів, широкої громадськості і, безумовно,  високі нагороди та відзнаки: нагрудний знак «Відмінник освіти України», грамота Міністерства освіти і науки України, диплом Міністерства освіти і науки України за вагомий внесок у реалізацію національної доктрини розвитку педагогічної освіти  в  Україні, медаль «За гідність та патріотизм», почесне  звання «Лицар Вітчизни», почесна відзнака «Кращий освітянин 2018 року», лауреат відзнаки «Лиш храм збудуй» та багато інших.

У непростий для всіх освітян час, в умовах воєнного стану та карантинних обмежень Петро Несторович зумів об’єднати і підтримати професійні зусилля очолюваного ним колективу науковців і педагогів, спрямувавши їх на створення безпечного середовища для всіх учасників освітнього процесу; на забезпечення якісних освітніх послуг; на систематичну допомогу Збройним Силам України, внутрішньо переміщеним громадянам, пораненим бійцям, студентам і випускникам коледжу, які несуть службу в ЗСУ.

Будучи великим патріотом, справжнім сином української землі, Петро Несторович Савчук завжди займає активну громадянську позицію, про яку неодноразово заявляв у своїх публічних зверненнях до колективу, до студентства, до українського суспільства. Він завжди наголошує, що ми маємо тримати освітній фронт і продовжувати активну роботу з наближення перемоги. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення росії на територію України директор коледжу забезпечив проживання майже двом сотням внутрішньо переміщених громадян України, серед яких були держслужбовці Кримського управління СБУ, що вимушено, разом зі своїми сім’ями, перемістилися з м. Херсон.  Понад пів року колектив коледжу забезпечував постраждалих співвітчизників продуктами харчування, теплим одягом, засобами гігієни, ліками тощо. Головне управління СБУ України в АР Крим високо оцінило допомогу коледжу службовцям та їхнім сім’ям, висловило щиру подяку та вручило відзнаку директору коледжу.

За ініціативи Петра Несторовича Савчука  колектив  навчального закладу здійснює щомісячний збір коштів на підтримку Збройних Сил України. Зібрані кошти витрачаються на допомогу в придбанні автомобілів, тепловізорів, амуніції, генераторів, зарядних станцій, інших необхідних речей для наших захисників.

Студенти та викладачі коледжу систематично долучаються до надання реабілітаційної допомоги військовослужбовцям, які отримали поранення в зоні бойових дій.

Директором коледжу ініційовано проведення благодійних концертів та заходів з метою збору коштів на допомогу ЗСУ; виготовлення та відправлення на передову понад 1500 перископів; проведення майстер-класів з гончарства для внутрішньо переміщених осіб та сімей військовослужбовців; благодійні акції з виготовлення окопних свічок, які передаються на передову разом із теплими речами, засобами гігієни, смаколиками та листами від здобувачів освіти з побажаннями воїнам здоров’я, перемоги над ворогом та швидкого повернення додому; виготовлення м’ясних консервів; зварювання металевих перепон-«їжаків»;  плетіння маскувальних сіток тощо.

Схвальний відгук у серцях викладачів та студентів знайшла ідея Петра Несторовича щодо проведення пізнавально-розважальних занять для дітей з внутрішньо переміщених родин. Її реалізовує центр дозвілля «Країна дитинства», що функціонує на базі коледжу.

Незважаючи на всі виклики сьогодення, директор упевнено будує чітку стратегію розвитку коледжу. Своєю самовідданою і плідною працею щоденно формує якісний імідж нашого закладу освіти.

Можна довго і багато розповідати про нашого Ювіляра, бо він чесно й  самовіддано йде своїм життєвим шляхом, завжди має свою точку зору, свою позицію, і його неможливо змусити звернути з правильного шляху.  Формула успіху нашого директора дуже проста: «Твори добро – добро й буде»! І правда, якщо всі будуть робити добро, то й навколо все буде добре.

Життєві принципи, увесь життєвий шлях Петра Несторовича Савчука є прикладом для наслідування в усіх сенсах людського існування. Трудовий та студентський колективи Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» високо цінують безмежну відданість справі керівника закладу, його наполегливість і цілеспрямованість у відстоюванні інтересів коледжу, і з нагоди ювілею надсилають Петру Несторовичу щирі вітання та теплі побажання міцного здоров’я, добробуту, душевної рівноваги, родинного затишку, довгоочікуваної перемоги та миру, щастя в житті, творчої наснаги у відповідальній роботі, здійснення заповітних мрій та сподівань! Нехай життєвий шлях буде наповнений новими злетами й досягненнями, а людська шана буде подякою за плідну працю, чуйність, уміння творити добро!

Олена САМБОРСЬКА,

заступник директора з навчальної роботи, доктор філософії

P.S. Адміністрація коледжу щиро вдячна меценату і волонтеру, генеральному директору ТОВ «Краєвид Поділля» Григорію Михайловичу Пузі за підтримку в публікації цього матеріалу. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені