29 вересня – Всесвітній день серця

Серцю погано і некомфортно в нашому тілі, коли:

 1. Високий тиск крові.
 2. Високий рівень цукру (глюкози) в крові.
 3. Високий рівень холестерину.
 4. Надмірна маса тіла.
 5. Постійний психоемоційний стрес.
 6. Пошкоджені судини (куріння, запалення в організмі).

Від чого ми можемо померти?

Найпоширеніша причина смерті у світі — це жирові відкладення на стінках артерій, які називаються атеросклеротичними бляшками.

У більшості тих, хто їсть день у день стандартну їжу (білий хліб, ковбаси-сосиски, смажену їжу, солодощі), бляшки відкладаються у коронарних артеріях — судинах, які постачають збагачену киснем кров до серця.

Процес нашарувань атеросклеротичних бляшок триває десятиліттями, і з часом просвіт судин звужується так, що серце задихається без кисню — і починається стенокардія.

Коли кров, намагаючись дістатися серця, збільшує свій тиск, судина нерідко розривається, утворюється тромб, який блокує весь кровотік, і починається інфаркт, що ушкоджує або знищує все серце. Ішемічна хвороба серця — саме від неї, швидше за все, помремо ми та наші близькі.

Кожен з нас самостійно вирішує, що йому їсти і як йому жити, але тому, хто не хоче поповнити лави сердечників-смертників, варто знати, що добре для нашого серця.

Харчування і стиль життя

 • Їжте багато зелені, кольорових овочів, бобових (якщо немає протипоказань, наприклад, запальних захворювань органів травлення), то щодня; ягід, продуктів, багатих на омега-3 жири.
 • Не їжте і не пийте солодощі (все, що містить доданий цукор та фруктозу), а також вироби із очищеного (білого, темного/коричневого і навіть “чорного” борошна).
 • Не смажте.
 • Назавжди забудьте про трансжири (маргарини, спреди, “легкі” масла, а також продукти, де вони заховані: всіляке магазинне печиво, особливо з кремовими прошарками, кондитерські вироби тривалого зберігання — круасани, рулети і т.д.; цукерки з помадками, вафлі і т.п.).
 • Не куріть!
 • Рухайтеся! Не 30 хвилин, як рекомендує від безнадійності ВООЗ, а 1,5 години на день!
 • Не економте на сні!
 • Знаходьте справу до душі, закохуйтеся, живіть позитивними емоціями!

Ваше тіло і серце поступово відновиться само, якщо ви дозволите йому це зробити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені